Sushi w Krakowie - gdzie zjeść najlepsze? | Sushi | Kuchnia japońska
1108
post-template-default,single,single-post,postid-1108,single-format-standard,bridge-core-2.5.1,cookies-not-set,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-27.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_responsive

Gdzie zjeść najlepsze sushi w Krakowie?

Sushi jest jednym z najpopularniejszych dań kuchni egzotycznej oraz jedną z najbardziej poszukiwanych w Krakowie potraw. Sięgają po nie ludzie w każdym wieku, a coraz bardziej przystępne ceny tego przysmaku sprawiają, że sushi już dawno przestało kojarzyć się z drogim jedzeniem dostępnym wyłącznie dla elit. Mnogość restauracji i firm cateringowych serwujących ten japoński przysmak sprawia jednak, że często wręcz nie wiemy, gdzie zjeść najlepsze sushi w Krakowie.

Najlepsze sushi w Krakowie, czyli jakie? Po czym poznać dobre jedzenie?

Sushi wydaje się mało skomplikowanym daniem. Bazuje bowiem głównie na ryżu, surowych rybach, owocach morza oraz warzywach i dodatkach. Wydawać by się mogło, że jest to potrawa bardzo prosta do przyrządzenia. Nic bardziej mylnego! Aby możliwe było przygotowanie prawdziwego sushi, konieczne jest odpowiednie przeszkolenie – wszystkie składniki muszą być starannie wyselekcjonowane i świeże, ryż odpowiednio spreparowany a całość wykonana z pełnej zgodzie ze starymi zasadami tradycyjnej kuchni japońskiej. Przygotowywanie sushi to więc zadanie wyłącznie dla profesjonalistów, których nie ma wcale dużo w Krakowie.

Poszukując miejsca, które z dużym prawdopodobieństwem zaserwuje nam najlepsze sushi w Krakowie, warto postawić na znane i cenione restauracje oraz firmy cateringowe, które specjalizują się wyłącznie w kuchni japońskiej. Taka wąska specjalizacja zagwarantuje nam doskonałą jakość potraw oraz ich przygotowanie w zgodzie z obowiązującymi zasadami. To z kolei pozwoli spróbować prawdziwego sushi, a nie jego imitacji, którą często można spotkać w słabszych lokalach nastawionych na masową klientelę. Nie mniejsze znaczenie ma także dostępna oferta, w której oprócz samego sushi i wielu wariantach do wyboru, powinny znaleźć się także inne, charakterystyczne dla kuchni japońskiej przysmaki – w tym sałatki, zupy i desery.

 Sushi z dostawą do domu czy na miejscu w lokalu?

Najlepsze sushi w Krakowie możemy zjeść zarówno w restauracji, jak i zamówić je prosto do domu lub inny adres, pod którym aktualnie się znajdujemy. Ta pierwsza opcja to doskonały pomysł na spędzenie wolnego popołudnia lub wieczoru. Sushi, ze względu na swój ciągle luksusowy i ekskluzywny charakter świetnie nadaje się na świętowanie różnego rodzaju okazji w gronie najbliższych – w restauracji możemy m. in. uczcić urodziny, rocznicę czy uzyskanie awansu w pracy. Jeśli natomiast danego dnia nie mamy ochoty opuszać domowego zacisza, możemy zamówić wybrane zestawy sushi prosto do naszego domu.

Sushi z dostawą świetne sprawdzi na lunch w pracy, wspólny wieczór ze znajomymi przed telewizorem, a także na domowe imprezy różnego rodzaju. Możliwość wyboru konkretnych zestawów oraz dopasowania ich rozmiarów do własnych potrzeb pozwala rozkoszować się tą potrawą także w pojedynkę. Co więcej, firmy cateringowe oferujące najlepsze sushi w Krakowie organizują także pokazy sushi, w ramach których można podziwiać proces tworzenia tej wyjątkowej potrawy oraz kursy pozwalające nauczyć się samodzielnie przygotowywać sushi, a przy okazji poznać także jego bogatą historię i tradycję wzbogaconą licznymi ciekawostkami.

Artykuł sponsorowany

Brak komentarzy

Napisz komentarz