Stoły kuchenne - jakie są obecnie na topie?
1939
post-template-default,single,single-post,postid-1939,single-format-standard,bridge-core-2.5.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-27.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive
stoły kuchenne

Jakie stoły kuchenne są obecnie na topie?

Stół w kuchni odgrywa bardzo ważną rolę. Musi być wygodny w użytkowaniu, funkcjonalny i dopasowany do całej aranżacji. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego mebla? Jakie stoły kuchenne są obecnie najpopularniejsze?

Stoły kuchenne – najważniejsze parametry

Niestety nie w każdej kuchni jest miejsce na stół. Jednak, gdy jest taka możliwość, warto o tym meblu pamiętać, tworząc niewielką jadalnię. Nie da się ukryć, że najważniejszą kwestią w tym przypadku jest wielkość. Wszystko zależy od dostępnego miejsca. Na jedną osobę powinna przypadać powierzchnia 60×40 cm. Wysokość stołów kuchennych to na ogół 70-75 cm. Ciekawym rozwiązaniem są też stoły przystosowane do stołów barowych, których blat znajduje się na wysokości około 110 cm

Największą popularnością od lat cieszą się stoły kuchenne drewniane. Mogą być one utrzymane w różnorodnej stylistyce. Widać to doskonale na przykładzie oferty https://sklep.kler.eu/meble/stoly-do-jadalni. Stoły z drewna są uniwersalne i przytulne. Meble metalowe pasują do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych. Podobnie jest ze stołami wykonanymi z tworzywa sztucznego. Te są dodatkowo lekkie. Uważać trzeba natomiast na szkło, które w czasie codziennego użytkowania jest trudne do utrzymania w czystości. 

Jaki kształt powinien mieć stół kuchenny?

Jaki stół do kuchni wybrać – okrągły czy prostokątny? Meble okrągłe są oryginalne i stylowe. Osoby przy nich siedzące mają ze sobą swobodny kontakt. Jednak w mieszkaniach sprawdzają się one rzadko. Okrągłe stoły kuchenne zabierają bowiem sporo miejsca. Zazwyczaj stanowić muszą centralny punkt całego pomieszczenia. W mniejszych kuchniach są więc niepraktyczne. Więcej osób wybiera modele prostokątne i kwadratowe. Są one łatwe w aranżacji i funkcjonalne. Poza tym zawsze przesunąć je można do ściany, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. 

Modne i stylowe stoły kuchenne

Zawsze dobrym rozwiązaniem są rozkładane stoły kuchenne. Po złożeniu nie zajmują one zbyt wiele miejsca, a po rozłożeniu są w stanie ugościć sporą liczbę osób. Oczywiście najważniejsze jest to, aby mebel mieścił się w danym pomieszczeniu po rozłożeniu. Nie ma sensu kupowanie modelu zbyt dużego. Wiele osób decyduje się na zakup od razu całego kompletu, a więc stołu do kuchni razem z krzesłami. Jest to dobry pomysł. Wówczas można mieć bowiem pewność, że poszczególne elementy będą do siebie pasować. Dodatkowo jest to często bardziej opłacalne finansowo.

Brak komentarzy

Napisz komentarz